Zam Sonrası Et Almak İsteyenler Bir Daha Düşünsün! Ete Yine Zam Geldi Bu Zam Acaba Et Yemesem mi Dedirtiyor

13 Mayıs 2022 20:29 Güncelleme : 13 Mayıs 2022 20:29

Milyonlarca vatandaşımızın en büyük problemlerinden bir tanesi de kırmızı et haline geldi çünkü kırmızı et fiyatlarının ne ardı alınabiliyor ne arkası. Sürekli ama sürekli zamlanan kırmızı eti fiyatlarına yine zam geldi. Korkulan olacak mı acaba derken evet oldu. Bundan sonra kırmızı et sadece zenginlerin tüketebildiği, bizim gibi fakirlerin ise nadiren, birkaç yılda bir yarım kilo görebildiği bir ürün haline geldi. İşte ayrıntılar.

Zam Sonrası Et Almak İsteyenler Bir Daha Düşünsün! Ete Yine Zam Geldi Bu Zam Acaba Et Yemesem mi Dedirtiyor

Pirzolanın 200 lira olduğu, dana kıymanın 150 lira olduğu bir günde yaşıyoruz artık. Evet, fiyatlar o kadar şişirildi ki maaşın neredeyse üçte biri kadarı ile kırmızı et alınabilir. Örneğin bir kilogram kıyma ve bir kilogram kuşbaşı satın almak istesek bugün ödeyeceğimiz en düşük ücret tabii ki 310 lira oluyor. Böyle bir ücret olabilir mi? Evet, olabiliyormuş. Ramazan ayı öncesinde çok fazla kasap ve market, kırmızı et fiyatlarına aşırı zam geleceğini belirtmişti ancak bizler de bu kadarını beklemiyorduk. Bu önemli günlerde hepimizin çok hızlı bir şekilde daha fazla para kazanması gerekiyorken ancak hayatta çok az kalacak kadar para kazanabiliyoruz. İşte ayrıntılar. 

Kırmızı Et Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Bir kilogram dana kıyma fiyatı 150 lira oldu, bir kilogram bonfilenin fiyatı 210 lira oldu, bir kilogram dana kuşbaşının fiyatı 160 lira oldu, bir kilogram kuzu eti ve antrikotun fiyatı ise 200 liraya yükseldi. Sadece bu kadarla sınırlı değil aynı zamanda beyaz et fiyatlarında da zam oldu örneğin artık bir kilogram tavuk fiyatı 70 liraya yükseldi. Evet, 45 liraya yükseldi diye aslında sitem ederken birden 70 liraya kadar yükselmesinin anlamlandırılamadığı önemli günlerdeyiz.  

Kırmızı Et Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Kırmızı Et Fiyatlarına Daha Zam Gelir mi?

Kırmızı et fiyatlarına ne yazık ki bir nebze daha zam gelebileceği düşüncesinde olan binlerce kasap sosyal medyada tartışıyor. Twitter’da kasapların açtığı hashtag ve Facebook gruplarında tartışılan konuların başında, yeni zammın ne zaman geleceği var. Bugün itibari ile gelen zamların yetersiz kaldığı düşünülüyor olsa gerek ki kırmızı ete bir kez daha zam getirilmesini talep ediyorlar. 

Etiketler

Ekonomi  
Reklamı Kapat