WhatsApp'tan Yine Bomba Gibi Güncelleme! Bu Güncellemeyle Herkes WhatsApp'ı Bırakacak

27 Mayıs 2022 11:15 Güncelleme : 27 Mayıs 2022 11:15

WhatsApp, bomba gibi bir güncelleme ile karşımıza geldi. İki milyardan fazla insanın aktif bir şekilde kullandığı WhatsApp, geliştirmiş olduğu yeni güncelleme sayesinde milyonlarca aktif kullanıcısını kaybedecek. Çünkü öyle bir güncelleme getiriyorlar ki insanlar bu güncelleme katlanamayacak.

WhatsApp'tan Yine Bomba Gibi Güncelleme! Bu Güncellemeyle Herkes WhatsApp'ı Bırakacak

Bugünlerde aslında hepimiz WhatsApp’tan biraz sıkıldık, bazı insanların artık WhatsApp yerine alternatif iletişim aracı kullanmaya başlaması da bunun en büyük örneklerinden bir tanesidir. Özellikle son haftalarda Telegram ve çeşitli mobil iletişim araçlarının tercih ediliyor olması bunu açık bir şekilde gösteriyor olsa da diğer tüm insanların WhatsApp kullanıyor olması bu fikrin ortadan kalkmasına neden oluyor. Biz, insanlar olarak daha fazla insanın olduğu yerde olmayı tercih ederiz, diğer insanlarla vakit geçirmek ve onların yaptıklarını yapmak isteriz. Çünkü sebebi belli, diğer insanlar faktörü. Oysaki Telegram’da ya da herhangi bir iletişim aracında da eşsiz özellikle ve fırsatlar varken tüm insanların WhatsApp kullanıyor olması onun kullanmayan insanla tarafından da kullanılmasına yol açıyor. İşte WhatsApp’ın yeni getireceği o devasa güncellemenin ayrıntıları. 

WhatsApp Yazılı Durum Güncelleme Ekranı

WhatsApp, yazılı durum güncelleme ekranını değiştiriyor. Bu ekran, WhatsApp’ın verdiği verilere göre yaklaşık olarak günlük 200 milyondan fazla insan tarafından aktif olarak kullanılıyor. Aslında pek çoğumuz için herhangi bir anlam ifade etmeyen ve WhatsApp yazılı durum güncelleme ekranı yeşilken kırmızıya dönüyor. Böylesine küçük ve anlamsız olan güncellemenin yanına daha farklı bir güncelleme getiriyor. Asıl ses getirecek olan güncelleme o olacak. Bildiğiniz gibi WhatsApp, ücretsiz kullanılabilen bir iletişim aracı ve insanların onu fazla sayıda kullanmasının en temel nedeni tabii ki ücretsiz olması. Ancak WhatsApp, yeni getireceği güncelleme ile bazı kullanıcılardan aylık abonelik anlamında ücret isteyecek.  

WhatsApp Yazılı Durum Güncelleme Ekranı

WhatsApp Bazı Kullanıcılara Ücretli Oluyor

WhatsApp, çok sayıda kullanıcıya ücretli oluyor, ancak bu kullanıcıların tamamını kapsayan bir durum olmayacak. WhatsApp, sadece işletmeler için ve şirketler için ücretli olacak. Ücretin ne kadar olacağı konusunda şu ana kadar net bir bilgi elimizde ulaşmış değil ancak WaBetaInfo’dan alınan tahminlere göre 10 dolar / 10 TL ya da 20 TL şeklinde olabileceği yönünde bilgiler elimize ulaşıyor. Şu an için tabii ki net bir şey söz konusu değil, önümüzdeki aylarda ne gibi bir senaryoyla karşılaşabileceğimizi göreceğiz. 

Etiketler

Gündem