Selçuk Geçer ''Dolara ve Altına Güvenin, Kripto Paralar Hepinizi Yok Edebilir'' Dedi ve Gündemi Birbirine Kattı

13 Mayıs 2022 22:35 Güncelleme : 13 Mayıs 2022 22:35

Selçuk Geçer dolar, altın ve kripto paralar hakkında o kadar çarpıcı gerçekliğe sahip yorumlar yaptı ki bugün yatırım yaptığını düşünen, yarını için enflasyondan korunabileceğini düşünen binlerce insanın bugün düştüğü durumu örnek vererek insanların bu konudan bir ders almaları gerektiğini hatırlattı. Son zamanlarda artan kripto para çöküş konuları ile ilgili konuşan Selçuk Geçer, konuyu çok ayrıntılı bir şekilde anlattı. İşte ayrıntılar.

Selçuk Geçer ''Dolara ve Altına Güvenin, Kripto Paralar Hepinizi Yok Edebilir'' Dedi ve Gündemi Birbirine Kattı

Selçuk Geçer, kripto paraların nasıl çöktüğünü anlattı. Kripto para haberleri takip ediyorsanız sizin de bileceğiniz üzere Terra Luna kripto para birimi üzerinden yapılan oyunlarla iki yüz binden fazla yatırımcının tüm mal varlığı bir anda sıfıra indi. Terra Luna adlı bir kripto para biriminin teminat olarak tuttuğu Bitcoin birimlerinin her birini USD-C olarak baskılamak ve değerini artırmak için satması üzerine Terra Luna piyasadan yok edilir gibi silindi. Normal şartlarda değeri 100 doların üzerinde olan Terra Luna bugün 0,000001 dolar olarak işlem görüyor. Binance, Coinbase ve pek çok önemli borsa delist ederek Terra luna işlemlerini sonlandırdı. Ancak bazı borsalarda hala işlem görmeye devam ediyor.  Aslında borsalar bunu kasıtlı olarak yaptılar ve Terra Luna'yı tarihin tozlu raflarına menfaatleri için kaldırdılar. 

Selçuk Geçer: Kripto Paraya Güvenmeyin, Güvenli Yolları Seçin

Selçuk Geçer’de bu konuyu fazla uzatmadan güvenli bir liman bulabilmemiz adına bizleri çok net bir şekilde uyardı. Çünkü gördüğümüz kadarı ile hem kripto paralar üzerinden hem de bazı döviz birimleri üzerinden insanların tüm yatırımları yok ediliyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir detay var. İnsanlar yatırım yapıyorsa bunu altın ve dolar gibi önemli yatırım araçlarına yapmalıdır. Eğer siz gider de bacası tütmeyen, dumanı çıkmayan bir kripto paraya, kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırırsanız sonuç hüsran olduğunda tam bir yıkıntı yaşarsınız.  

Selçuk Geçer: Kripto Paraya Güvenmeyin, Güvenli Yolları Seçin

Altın ve Dolardan Asla Şaşmayın

Altın ve dolardan asla şaşmayın, mümkün olduğunca fazla sayıda altın alın ama kripto paraya sadece sigaradan arta kalan paranız, ekmek üstünden kalan paranız, ne bilelim yolda giderken bulduğunuz para ile giriş yapın. Birikimlerinizi, kazançlarınızı kripto para borsasına kesin kez sokmayın. Evet belki kazancı yüksek olabilir ama 100 dolardan aldığınız ürün 0,00001 dolara düştüğünde bunun hesabını sorabileceğiniz bir Allah kulu bulamazsınız. 

Etiketler

Ekonomi  
Reklamı Kapat