Selçuk Geçer ''Dolar ve Euro'su Olanlar Dikkat Etsin, Yakında Büyük Patlama Olacak'' Diyerek Herkesi Bir Bir Uyardı

27 Mayıs 2022 12:30 Güncelleme : 27 Mayıs 2022 12:30

Selçuk Geçer, bugüne kadar gördüğümüz en usta dolar ve altın yorumcularından bir tanesi, insanların bugüne dek dinleyip kâr edebileceği en mantıklı insanlardan bir tanesi. Son zamanlarda sizin de bildiğiniz gibi sürekli dolar yükselecek diyordu. İşte oldu, dolar an itibari ile 15 lira 95 kuruş. Sadece günlük fark bile yüzde 0,36 oranında geziniyor: İnsanların bugünlerde çok daha fazla fakirleştiğini görebiliyoruz. İşte ayrıntılar.

Selçuk Geçer ''Dolar ve Euro'su Olanlar Dikkat Etsin, Yakında Büyük Patlama Olacak'' Diyerek Herkesi Bir Bir Uyardı

Sadece dolar değil euro bazlı da bakmak lazım, aslında eşit miktarda yükseliş görünse de günlük fark olarak aralarında açıklık var. Örneğin dolar günlük farkta yüzde 0,36 oranında değer kazanırken euro yüzde 0,05 günlük fark açmış. Bu da ne demek oluyor? Doların daha fazla işlem gördüğünü gösteriyor. Bu işlem halkın oluşturabileceği bir işlem değil yani Merkez Bankası ile piyasalar arasında bir denge alışverişi söz konusu olabilir. Merkez Bankası, bugün itibari ile yine açıklama yapabilir, dolar satıldığına dair. Çünkü günlük fark açıklığı apaçık bir şekilde bunu gösteriyor.  

Selçuk Geçer: Dolar ve Euro Patlama Olacak

Selçuk Geçer, dolar ve euro hakkında söylediği şeylerin tamamı ile arkasında durarak dolar ve euronun patlama yaşayacağını zaten günler öncesinde söylemişti. Hatta dolar için hedef vermişti, dolar 20 lira olup 30 lira bandına kadar çıkacak demişti. Bu durumda sadece devlet değil bizler de çok büyük zarar göreceğiz. Sadece bunu alım gücü düşüklüğü olarak görmem lazım. Satın aldığımız ilaçlar, hastanede kullanılan ürünler ve materyaller, eczanedeki her şey ve tüm medikal ürünler. Sağlıkla ilgili tüm ayrıntılar dolar bazlıdır ve doların yükselişi can sağlığımız için tehlikelidir.  

Selçuk Geçer: Dolar ve Euro Patlama Olacak

Dolar ve Euro Ne Kadar Olacak?

An itibari ile (Saatler 11.00’i gösterirken) dolar alış 15 lira 91 kuruş, dolar satış 15 lira 9474 kuruş. Euro ise alış 16 lira 7424 kuruş, euro satış 16 lira 7721 kuruş. Gram altın 929 lira, bu haber yazılmaya başlandığında gram altın 924 liraydı. Ancak size güncel kur bilgilerini aktarabiliriz. Buradan nereye kadar gideceğini belirtmek ya da bir hedef koymak ancak ekonomistlerin yapabileceği bir işlemdir.

Burada okuduklarınızın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Etiketler

Ekonomi