Kredi çekmek isteyenlere müjde! Faizler ilk kez bu kadar düştü, kredi çekecekler elini çabuk tutsun

4 Kasım 2022 17:37 Güncelleme : 4 Kasım 2022 17:37

Ekonomik sıkıntıların olduğu dönemlerde birçok kişi mal mülk sahibi olmak da zorlanıyor. Bankalar tarafından açıklanan faizler ise oldukça yüksek rakamlara çıktığı için kimse faize yanaşmıyor. Fakat son dakika haberine göre bankalar kredi nakit avans oranlarında düşüşe geçti. Acil paraya ihtiyacı olan vatandaşlar için faiz oranları 1,63'ten 1,50'ye kadar geriledi. İşte tüm detaylar...

Kredi çekmek isteyenlere müjde! Faizler ilk kez bu kadar düştü, kredi çekecekler elini çabuk tutsun

Bankalardan faiz indirimi geldi!

Dünya çapında yaşanan ekonomik sıkıntılar sonucunda ülkemizde bu durumdan payını aldı. Bu sıkıntılı dönemde birçok kişi ev sahibi veya araba sahibi olmaya çalışıyor. Fakat enflasyonun bu duruma engel olması üzerine tek seçenek kredi veya borçlanmak oluyor. Son zamanlarda ise kredi kısıtlamaları ve faiz oranlarındaki artış nedeniyle vatandaş kredi işine pek olumlu bakmıyor. Son günlerde kredi kartı kullanıcıları ve bireysel kredi kullanıcıları yüzde 30-35'ten yüzde 20'nin altın kadar düşüş gösterdi. Kredi kullanımında yaşanan yavaşlık bankaları endişelendirdi. Borcunu ödeyemeyen birçok vatandaş bulunuyor. Borçları biriken kişi sayısı ise 4 milyondan fazla olduğu söyleniyor.

Kredi çekmek hakkında olumsuz düşünen vatandaşlar faiz oranları yüzünden başka alternatiflere yönelmeye başladı. Son zamanlarda gündem olan nakit avans hakkında ise oldukça olumlu yorumlar yapılıyor. İhtiyaç kredi faizlerini büyük bir oranda düşüren bankalar vatandaşı memnun etmeyi başarıyor. İhtiyaç kredi faizlerini yüzde 2 ile yüzde 3 arasında veren bankalar son zamanlarda yaptığı indirim ile birlikte 1,50 seviyesine kadar düşürdü. Geçtiğimiz ayda 1,53 olan kredi kartı işlemlerinde uygulanan faiz oranında düşüş yaşandı. 1 Kasım itibariyle 1,50'ye gerilerken vatandaşın da hoşuna gitti. 

Bankalardan faiz indirimi geldi!

Yeni yasa kabul görüldü!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda büyük bir karar daha alındı. Ekonomi Torbası kabul görülerek yasalaşma adımını attı. Yeni açıklanan yasaya göre karşılıksız çıkan çeki protesto eden vatandaşlar senet, kredi kartı ve diğer borçlarını zamanında ödeyemedikleri için Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne bildiren vatandaşlar ve müşterilerin borçlarının ödenmesi, geciken kısmın 1 Temmuz 2023'e kadar tamamlanması ve yeniden yapılandırılması halinde yapılan olumsuz kayıtlar dikkate alınmayacak. 

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış