Konya'dan Korona Virüse Benzeyen Hastalık Ortaya Çıktı! Şimdiden 1200 Kişi Hastaneye Başvurdu

17 Mayıs 2022 20:49 Güncelleme : 17 Mayıs 2022 20:49

Konya’nın bazı ilçelerinde çeşitli hastalıklar meydana çıkmaya başladı. Şu an için bu hastalıklara neyin neden olduğu bilinmiyor olsa da içme sularından ve çeşitli gıdalardan örnekler alındı. Konya Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde meydana gelen bu sorun sonrasında 1200 kişi hastanelere başvurdu. İşte ayrıntılar.

Konya'dan Korona Virüse Benzeyen Hastalık Ortaya Çıktı! Şimdiden 1200 Kişi Hastaneye Başvurdu

Bazı hekimlerin uyarısına göre bu yeni bir tip Korona virüs vakası olabilir kimi yorumculara göre ise içme suyunun verdiği bir tür zehirlenme. Ancak korkulanın başımıza gelmesi de söz konusu olabilir çünkü buradaki içme suyunun gayet temiz olduğu düşünülüyor, belediyenin de düzenli olarak suya bakım yapıyor olması aslında bu kanıyı doğruluyor. Eğer korkulan oldu ve yeni bir tip korona virüs vakası yaşanıyorsa ya da daha kötü bir bulaşıcı virüs söz konusu ise tüm Konya karantina altına alınacak. Şu an için henüz incelemeler sürdüğü için herhangi bir kısıtlama söz konusu değil ancak bu, önümüzdeki saatlerde kısıtlamanın gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Çünkü yapılan araştırmalara göre su gerçekten de temiz ve içilebilir durumda. 

Toplam 1200 Kişi Hastanede

Konya’nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde başlayan bu virüs ya da çeşit bir rahatsızlık sebebi ile toplamda 1200 vatandaşımızın hastaneye gelerek acil tedavi almasına neden oldu. Hastaların büyük bir bölümüne pek çok farklı tedaviler uygulanıyor. Her bir vatandaşımızın sağlık durumu şu an stabil ve kontrol altında. Can kaybı ya da can kaybı tehlikesi şu an için yok. Ancak ilgili hekimlerimizin yine de tedbir amacı ile bir gece daha hastanede müşahede altında tuttuğu belirtildi. Bugüne kadar ülkemizde pek eşi benzeri görülmemiş bir rahatsızlık olduğu için de şu an için yüz binlerce vatandaşımız tarafından büyük bir telaş ve korku ile takip ediliyor.  

Toplam 1200 Kişi Hastanede

Örnekler Laboratuvarda İnceleniyor

Yapılan resmi açıklamaya göre incelemeye alınmış olan tüm ürün, gıda ve su örnekleri şu an laboratuvarda test aşamasında. Sorunun neden kaynaklandığını ve tam olarak ne olduğunun tespit edilmesinin akabinde çeşitli tedaviler uygulanacak ve tüm hastalar taburcu edilecek. Hastaların durumunun iyi olmasına rağmen bir gece müşahede altında tutuluyor olması da korku veriyor. 

Örnekler Laboratuvarda İnceleniyor

Etiketler

Gündem