Kıyıda köşede altını olanlar dikkat! İslam Memiş işareti verdi 'zirve çok uzun sürmeyecek'

3 Kasım 2022 13:28 Güncelleme : 3 Kasım 2022 13:28

Son zamanlarda sık sık açıklamaların yapıldığı altın fiyatlarına son nokta koyuldu. Birçok uzman ve yatırımcının tavsiyeleriyle birlikte hareket eden yatırımcılar bu açıklamayı bekliyordu. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş gram altın fiyatına ilişkin sinyaller verdi. Altın fiyatlarının son zamanlarda çarpıcı olduğunun altını çizen İslam Memiş kritik açıklamalarda bulundu. İşte tüm detaylar...

Kıyıda köşede altını olanlar dikkat! İslam Memiş işareti verdi 'zirve çok uzun sürmeyecek'

Altın fiyatları hakkında kritik açıklama!

Dünya genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılar sonucunda büyük bir artış yaşayan altın fiyatları son zamanlarda oldukça durgun görünüyor. Yatırımcılar ve uzmanlar tarafından sık sık açıklamalar gelse de birçok vatandaş tereddüt ediyor. Her gün yeni açıklamalarla veya eski açıklamalarını güncelleyerek ileri tarihli tahminlerde bulunan uzmanlar yatırımcıların ilgi odağı olmayı başarıyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş kısa bir süre önce açıklamalarda bulundu.

Altın fiyatları hakkında çarpıcı açıklamalar yapan İslam Memiş'i yatırımcılar yakın takibe aldı. Hafta içerisinde büyük bir hız kazanan altın fiyatları hakkında kritik açıklamalar geldi. FED tarafından alınan faiz kararı üzerine altın fiyatlarının artacağını belirten uzmanın lafları üzerine gram altın fiyatlarında yükseliş görüntülendi. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş bu hızlı artışın süresi hakkında da açıklamalarda bulundu. Gram altın fiyatları şu anlık 988 TL civarında yer alıyor. Banka ekranlarında ise marjlardan dolayı farklılık gösterebilir.

Altın fiyatları hakkında kritik açıklama!

İslam Memiş'ten altın sinyali!

Altın fiyatları hakkında sürekli olarak açıklamalarda bulunan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, FED faiz kararı hakkında da konuştu. İlerleyen süreçte altın yatırımcılarını nelerin beklediği hakkında açıklamalar yapan İslam Memiş bazı sorulara cevap verdi. İslam Memiş yaptığı açıklamada, "Dünyada fiziki altın tarafında da ciddi bir talep var. Bu hiç hayra alamet değil.” sözlerine yer verdi. Açıklamasında kullandığı kelimeler ile gram altın fiyatı için zirve sinyalleri verdi.

Üst üste gelen altın yorumları üzerine İslam Memiş'ten de yorum geldi. Altın piyasası hakkında kritik açıklamalarda bulunan İslam Memiş gelecek altın fiyatları hakkında tahminlerde bulundu. İslam Memiş yaptığı açıklamada, "Altına dayalı dijital paralar için vakit geldi diyebilirim. Her geçen gün jeopolitik risklerin artması, doların silah olarak kullanılması, makroekonomik güven gibi nedenler altın stoklarındaki artışta etkili oldu. Önce hüplet sonra gümlet. Merkez bankalarının altın stoklarını arttırması ayrı, küresel yatırımcıların comexte fiziki altın talebini artırması ayrı. Dünyada fiziki altın tarafında da ciddi bir talep var. Bu hiç hayra alamet değil. Çok yakında nedenini öğreniriz. Ucuzdan alan illa ki zirveden satacak. Dip görüldü, zirve de çok uzun sürmez…” ifadelerine yer verdi.

Etiketler

Gündem   Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış