İslam Memiş: ‘’Altın Yatırımcıları Bu Tuzaktan Uzak Durmalı, Yoksa Zarar Edecekler’’ Uyarısı Geldi

27 Mayıs 2022 13:15 Güncelleme : 27 Mayıs 2022 13:15

Bildiğiniz üzere İslam Memiş, ülkemizin en önemli ekonomistlerinden bir tanesi. Bu sebeple de insanlar onun yaptığı altın yorumları hakkında çok fazla dikkate alıyor. Milyonlarca insanın altın konusunda zarar etmemesi için elinden geleni yaparak gerekli tüm uyarıları yapan İslam Memiş, şimdi de öyle bir açıklama yaptı ki resmen tüyler diken diken oldu. İşte ayrıntılar.

İslam Memiş: ‘’Altın Yatırımcıları Bu Tuzaktan Uzak Durmalı, Yoksa Zarar Edecekler’’ Uyarısı Geldi

Altın yatırımcısının aslında uzun vadede hiçbir şeyden çekinmemesi, her şeye gönül rahatlığı ile katlanması gerekir. Çünkü altın gibi en değerli madenlerden biri olan bu madenin para karşısında değersiz duruma düşmesi gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. İnsanların bunu düşünmesi çok saçma ve yersiz olur. Ancak bu demek değildir ki kısa vadede zarar edilmez. Tabii ki edilir, hatta altın uzunca bir süre de zararda bekletebilir. Mutlaka aramızda da bekleyen insanlar olmuştur, altından ettiği zarar sebebi ile altına küsen insanlar da vardır. Ancak bir yıl, üç yıl ya da beş yıl içinde mutlaka zararı bir kenara bırakalım, oluşan beş yıllık enflasyonun dahi artısını vermiştir. Çünkü altın her zaman bu şekilde kazandıran bir maden oldu.  

İslam Memiş: ‘’Altın Yatırımcıları Bu Tuzaktan Uzak Durmalı, Yoksa Zarar Edecekler’’

Bilindiği gibi Amerika yakın bir dönemde altın rezervini yükselttiğini açıklayacak. Bunu, satın alımı yaptıktan sonra açıklayacak çünkü verilen açıklamaya göre piyasayı manipüle etmek istemiyorlar. Ancak onlar yatay seyreden altını satın alıp, biz altın aldık dedikten sonra yine piyasanın yatay seyredeceği yalanına tüm dünyayı inandırmışlar, kendileri de artık bu yalana inanıyor. Ancak öyle olmayacak, bir süre düşüş sonrasında Amerika yeni alımlarını yapıp sonrasında altın fiyatları yükselecek. 

İslam Memiş: ‘’Altın Yatırımcıları Bu Tuzaktan Uzak Durmalı, Yoksa Zarar Edecekler’’

Bunlar Hep Amerika’nın Oyunu

Bahsettiğimiz gibi bunlar hep Amerika’nın oyunu. Bu oyuna karşı çok daha dikkatli olmamız ve elimizdeki altına sahip çıkmamız gerekiyor. Eğer altında duran yatırımınız kısa vadede kullanmayacağınız bir yatırımsa panik etmenizi gerektiren bir durum yok çünkü uzun vade içerisinde bir gram altının fiyatının 1500 lirayı çok rahat bir şekilde aşacağını düşünüyoruz. Ama kısa vadede bulunuyorsa altınınız, işte o zaman tam manası ile korkabilirsiniz.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. 

Etiketler

Ekonomi