Devlet, 100 Bin Kişiye Geri Ödemesiz Destek Ödemesi Yapacak! Sadece Başvuranlar Alabilecek

27 Mayıs 2022 17:30 Güncelleme : 27 Mayıs 2022 17:30

Devletimiz bugüne kadar vermiş olduğu tüm desteklerden bir bir sorumlu iken şimdi de milyonlarca vatandaşımızın gönül rahatlığı ile kullanabileceği nadir bir destek ödemesi ile müjdeyi vermiş oldu. Toplamda 100 bin kişiyi ilgilendiren bu önemli destek ödemesi sonrasında her bir vatandaşımız çok daha rahat bir nefes almaya başlayacak. İşte devletin vereceği destek hakkındaki tüm ayrıntılar.

Devlet, 100 Bin Kişiye Geri Ödemesiz Destek Ödemesi Yapacak! Sadece Başvuranlar Alabilecek

Devletimiz, toplamda 100 bin işletmeye 400 bin liraya kadar geri ödemesiz maddi destek vereceğini açıkladı. Verilecek olan bu destek ödemesini almayı hak eden işletmeler, bu destek kredisini öncelikli olarak KOSGEB’den alacaklar. Ancak başvuru yapmak isteyenler ise mecburi olarak e-Devlet kullanmak zorunda olacak. Yüz bin kişiye verilecek olması da en kendini çok fazla sevdiren bir kredi desteği olduğunu açıkça gösteriyor. Çünkü normal şartlarda işletmelere verilecek olan kredinin geri ödenmesi gerekirken bu kredi hem çok fazla işletmeye verilecek hem de geri ödemesiz olacak. Bu sayede de olabildiğince fazla vatandaşımızın bu önemli destek paketinden faydalanması sağlanacak. Kredi paketinin ayrıntıları haberimizin detayında. 

Kimler Bu Ödemeden Faydalanabilecek?

Öncelikli olarak sadece başvuru yapan ve başvurusu kabul edilmiş olan işletmeler bu ödemeyi rahatlıkla alabilecekler. Son yıllarda enerji maliyetleri yükselen ve bu maliyetleri faturalı bir şekilde KOSGEB’e kanıtlayabilen tüm işletmeler bu geri ödemesiz destek kredisinden rahatlıkla faydalanabilecek. Ancak bunlara ek olarak ‘Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik’ kapsamında olan tüm işletmeler de bu geri ödemesiz destek kredisinden faydalanabilecek. Milyonlarca vatandaşımızın daha kolay ve daha şeffaf hizmet almasını kolaylaştıracak olan bu destek ödemesi sayesinde yaklaşık olarak 200 gün boyunca piyasanın canlı tutulması da sağlanmış olacak.  

Kimler Bu Ödemeden Faydalanabilecek?

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Bu geri ödemesiz destek ödemesine başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımızın http://edevlet.kosgeb.gov.tr/ web sitesini kullanarak başvuru yapmaları gerekecek. Normal şartlarda KOSGEB fiziksel taraflı başvuru yapılması planlanıyordu ancak önümüze gelen bilgiler doğrultusunda sadece e-Devlet aracılığı ile başvuru yapılacağı belirtildi. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki günlerde çok daha fazla destek ödemesi ve kredisi artık tamamı ile e-Devlet aracılığı ile verilecek. 

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış