Bu Olursa Benzin 7 Lira Birden Düşecek! Torba Yasadan Akaryakıt Fiyatları İçin Düğmeye Basıldı! İşte 15 Mayıs Akaryakıt Fiyatları

27 Mayıs 2022 16:45 Güncelleme : 27 Mayıs 2022 16:45

Bugünlerde akaryakıt satın almanın ne kadar zor bir durum olduğunun hepimiz farkındayız. Özellikle son haftalarda gelen sürekli zamlar hem canımızdan bezdirdi hem de akaryakıt satın almamızı imkansız hale getirdi. Ancak bazı çalışmalar da yok değil. Akaryakıt fiyatlarının yedi liraya kadar düşürülmesi hususunda pek çok farklı insan önemli çalışmalara imza atmaya çalışıyor. İşte o çalışmalardan bir tanesi.

Bu Olursa Benzin 7 Lira Birden Düşecek! Torba Yasadan Akaryakıt Fiyatları İçin Düğmeye Basıldı! İşte 15 Mayıs Akaryakıt Fiyatları

27. dönem Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, akaryakıt fiyatlarına gelen aşırı zamlara karşı artık sessiz kalamayacağını belirterek Meclis’e bir önerge sunma hazırlığında. Hazırladığı taslak çalışmada akaryakıt satın alırken ortalama olarak yedi liraya kadar indirim yapılmasını talep eden önemli bir teklif önerisi hazırlıyor. 27. dönem Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, daha önce kimsenin göstermediği bu önemli cesareti gösterdiği için de pek çok genç tarafından takdir ediliyor. Her ne kadar geçmiş dönemde içinde bulunduğu parti ile ilgili sıkıntılar olsa da konumuz akaryakıt fiyatlarının indirilmesi ve vatandaşa fayda olduğu zaman işin rengi değişiyor. İşte ayrıntılar. 

Akaryakıt Fiyatlarına Yedi Liralık İndirim Teklifi

27. dönem Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, akaryakıt fiyatlarında istasyonların yedi liralık indirim yapmasını zorunlu kılacak yeni bir taslak önerge hazırladı. Hazırlanan taslak önergede insanların daha rahat ve daha ulaşılabilir bir şekilde akaryakıt satın alabilmesine olanak sağlanması gerektiği ve bir an önce en az yedi liralık akaryakıt indirimi sağlanması gerektiğini belirtti. 27. dönem Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, vereceği bu öneri ile belki de en çok sevilen tarafsız milletvekillerinden bir tanesi olacak. Çünkü daha önce bu tarz bir çalışma yapan hiçbir Milletvekili görülmedi.  

Akaryakıt Fiyatlarına Yedi Liralık İndirim Teklifi

Akaryakıta İndirim Yapılır mı?

Görünen köyün kılavuz istemeyeceği de aşikâr. Çünkü akaryakıta indirim yapılmayacağı gün gibi görünüyor. Özellikle devlet tarafından kasti olarak akaryakıt istasyonlarına yedi liralık bir baskı yapılması demek bütün akaryakıt istasyonlarının batması anlamına geliyor. Fikir güzel, dekor güzel ama bu sistem içerisinde asla çalışmayacak bir öneri gibi duruyor. Hatta Meclis’ten direkt olarak red oyu alarak tarihin en hızlı reddedilen tekliflerinden bir tanesi dahi olabilir.  

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış