Benzine 1 Lira 70 Kuruş Zam Geldi! Böylesi Ne Duyuldu Ne Görüldü! Benzin 23 Lira Oldu

17 Mayıs 2022 09:50 Güncelleme : 17 Mayıs 2022 09:50

Evet, çok şaşırtıcı olmayan şekilde benzine 1 lira 70 kuruş değerinde zam yapıldı. Milyonlarca vatandaşımızın yine bir şekilde sırtına binen yük, neredeyse on katına kadar çıktı. Artık herkes arabasına LPG taktırıyor olsa da benzin de satın alınması zorunlu olduğu için aslında herkesi doğrudan etkiliyor. İşte güncel akaryakıt fiyatları.

Benzine 1 Lira 70 Kuruş Zam Geldi! Böylesi Ne Duyuldu Ne Görüldü! Benzin 23 Lira Oldu

Benzine öyle kallavi bir zam yapıldı ki resmen bu fiyatlardan artık benzin satın almak imkansız hale geldi. İnsanları adeta çılgına çevirecek olan bu zam tutarı sayesinde artık sadece arabalarımızda kullandığımız benzin pahalanmayacak aynı zamanda aldığımız domatesten içtiğimiz suya kadar her şey etkilenecek. Çünkü bilindiği üzere benzin ve mazot gibi akaryakıt çeşitleri ile yediğimiz gıdalardan içtiğimiz suya kadar her şey taşınıyor. Suyu taşıyan araba benzin yakıyor, domatesi getiren kamyon benzin / mazot harcıyor. Doğal olarak da taşıma hizmeti verenler bu fiyatlar üzerinden para kazanmaya çalıştığı için de hizmetlerinde zamma gidecekler. Bunu gören marketler durur mu, onlar da yapıştıracak zammı. Olan yine vatandaşa olacak, olan yine biz garibanlara olacak.  

Benzine Neden Zam Geldi?

Benzine neden zam geldi sorusu için doğru bir yanıt yok ancak doğru olduğu tahmin edilen bir yanıt var. O da; hiçbir nedene ihtiyaç duyulmadığıdır. Ancak bazı ekonomistlere göre de benzine zam gelmesinin ana nedeni brent petrolün 10 dolar birden yükselmesi. Bazıları iyimser bazıları karamsar konuşurken bizler de neye inanacağımızı pek bilemez hale geldik. Özellikle içinde bulunduğumuz bu önemli günde benzine gelen zammın her şeye zam getireceğini bilmiyor olmak da karamsarlığın en kötüsü olarak kabul edilmelidir.  

Benzine Neden Zam Geldi?

Güncel Benzin Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Ankara’da bir litre benzinin fiyatı 22 lira 90 kuruş oldu. İstanbul’da bir litre benzinin fiyatı 22 lira 80 kuruş oldu. İzmir’de bir litre benzinin fiyatı 22 lira 95 kuruş oldu. Diğer şehir ve bölgelerde de benzer fiyatlanmalar oldu. Aşağı yukarı 22 lira 50 kuruş ile 22 lira 95 kuruş arasında değişen fiyatlar var. Bu fiyatların çok kısa bir süre içerisinde 23 lirayı aşacağına da eminiz.  

Etiketler

Ekonomi