Benzin ve Motorinde zam kapıyı çalıyor! Aralık ayı akaryakıt fiyatları depoları boş bırakacak

3 Kasım 2022 14:48 Güncelleme : 3 Kasım 2022 14:48

Son zamanlarda gündem maddesinin en üstlerinde yer alan benzin fiyatlarında yeniden artış görülüyor. Ekim ayında brent petrol varilindeki artış nedeniyle akaryakıt fiyatlarının da zirve yapması bekleniyordu. Sürekli olarak zam alan motorin üzerine kısa bir süre önce benzin fiyatlarında da artış görüldü. Sürekli inişli çıkışlı bir fiyat çizelgesi sergileyen akaryakıt fiyatları hakkında Citi Research tarafından tahmin geldi. İşte tüm detaylar...

Benzin ve Motorinde zam kapıyı çalıyor! Aralık ayı akaryakıt fiyatları depoları boş bırakacak

Akaryakıt fiyatları hakkında şok eden tahmin!

Son zamanlarda sürekli olarak artış yaşayan akaryakıt fiyatlarında geçtiğimiz gün tekrardan zam gelmişti. Sürekli olarak zamlanan motorinin üzerine bu seferde benzine zam geldi. Aralık ayına doğru artacağı söylenilen akaryakıt fiyatları hakkında Citi Research tarafından açıklama yapıldı. Dolar/TL kurunda yaşanacak olan hareketliliğin akaryakıt fiyatlarına da yansıdığı biliniyor. Bu sonuçta ise aralık ayına doğru yeni zamların geleceği tahminler arasında yer aldı. Kısa bir süre önce Citi Research tarafından yayınlanan verilere göre petrol fiyatlarında yükseliş bekleniyor.

Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte yükselişin görüleceği tahmin ediliyor. 2022 yılının son aylarında ve 2023 yılının ilk aylarında petrol fiyatlarının yukarı yönünde ilerleyeceği tahminler arasında yer alıyor. Yapılan tahminler arasında brent petrol varili fiyatı hakkında da veriler yer alıyordu. 2022 yılının son aylarında brent petrol varil fiyatlarının 97 dolara kadar yükselmesi bekleniyor. 2023 yılının ilk aylarında ise brent petrol varil fiyatının 95 dolara kadar gerilemesi tahmin ediliyor.

Akaryakıt fiyatları hakkında şok eden tahmin!

Güncel benzin ve motorin fiyatları!

Citi Research tarafından yapılan tahminlere göre ise 2023 yılının sonlarına doğru brent petrol varilinde düşüş yaşanacak. 2023 yılının ilk aylarında 95 doları görmesi beklenilen brent petrol varil fiyatının son aylarında ise 82 dolara kadar gerileceği söyleniyor. 2023 yılında brent petrol fiyatlarının ise 88 dolar üzerinden değerlendireceği tahminler arasında yer alıyor. 2022 yılının sonlarına doğru artış yaşayacağı tahminleri yavaş yavaş tutmaya başladı. Kısa bir süre öncesinde benzine zam geldi. Ekim ayında yaşanan brent petrol varil fiyatındaki zamlar kasım ayına yansıdı. Kısa bir süre önce benzine tam tamına 71 kuruşluk bir zam yapıldı. Motorin fiyatlarında ise bir değişiklik görülmedi. 

Güncel Akaryakıt Fiyatları

İstanbul'da benzin ve motorin fiyatları;

Benzin: 21,38 TL
Motorin: 26,37 TL

Ankara'da benzin ve motorin fiyatları;

Benzin: 21,53 TL
Motorin: 26,50 TL

İzmir'de benzin ve motorin fiyatları;

Benzin: 21,52 TL
Motorin: 26,52 TL

Etiketler

Gündem   Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış