Bayraktar Kızılelma'dan sonra yeni atak! Kızılelma'yı bile sollayacak insansız savaş uçağı haberi verildi

4 Kasım 2022 20:43 Güncelleme : 4 Kasım 2022 20:43

Ülkemizde büyük bir gurur kaynağı olan yerli insansız hava araçları son zamanlarda sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan Bayraktar KIZILELMA vatandaşlara büyük bir heyecan yaratıyor. Bayraktar KIZILELMA beklenirken yeni bir insansız yerli savaş uçağının duyurusu yapıldı. TUSAŞ tarafından duyurulan İnsansız Savaş Uçağı hakkında birçok açıklama geldi. İşte tüm detaylar...

Bayraktar Kızılelma'dan sonra yeni atak! Kızılelma'yı bile sollayacak insansız savaş uçağı haberi verildi

Savunma Sanayii Başkanı'ndan yeni müjde!

Uzun zamandır gündemde yer alan yerli ve milli insansız hava araçları hakkında yeni projeler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan Bayraktar KIZILELMA isimli savaş uçağı üzerine bir yenisi daha eklendi. Üst üste gelen yerli ve milli insansız savaş uçakları arasında bir tane daha eklendi. Kısa bir süre önce Endonezya'nın başkenti Çakarta'da yapılan Indo Defence Savunma Sanayii Fuarı'nda yapılan açıklamalar şok etti.

Savunma Sanayii Başkanı Profesör Doktor İsmail Demir'e gelen sorulara cevap verildi. SavunmaSanayaiST.com tarafından sorulan sorulara cevap veren Başkan müjdesini verdi. Savunma ve Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir yaptığı açıklamalarda TUSAŞ tarafından geliştirilen insansız savaş uçağı hakkında önemli detayları paylaştı. Bu açıklamalar üzerine yeni bir insansız savaş uçağının geleceği ortaya çıktı. 

Savunma Sanayii Başkanı'ndan yeni müjde!

Askeri alanda büyük yenilik!

Savunma ve Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada, "Şu anda insansız sistemler, ihracatta başı çekiyorlar. Türkiye ihracatta başı çekiyorlar. Türkiye, bu konuda lider ülke olduğunu gösterdi. BAYKAR ve TUSAŞ bu konuyu Dünya gündeminde tutuyorlar. Bu süreç devam edecek tabii ki ama ürün çeşitlendirilmesi ve ürünlerin üzerindeki kabiliyetlerin arttırılması, süreklilik arz etmesi gerektiren bir konu. Bunu da yapıyoruz.” sözleri yer aldı.

Üst üste gelen sorulara cevaplar veren İsmail Demir, "TUSAŞ’tan da bir insansız savaş uçağı görecek miyiz?” sorusuna verdiği cevap şok etkisi yarattı. İsmail Demir, "O da hatta, bekleyin onu da.” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı. 

Daha sonrasında konuşmasına devam eden İsmail Demir Cenk ve Tayfun hakkında da konuştu. İsmail Demir yaptığı açıklamada, "CENK ve TAYFUN, aslında bizim için yeni değil, uzun zamandır gündemimizde olan konular. Bunlar, ürün haline geldikçe ortaya çıkacaklar. Bu konuda muhtelif kabiliyetler, tepki sistemleri, menziller ve faydalı yüklerle ilgili çok sayıda çalışma yapmak gerekiyor bunlar da yapılıyor. CENK de bunlardan birisi. İnşallah onu da gündeme geldiğinde hep birlikte göreceğiz.” sözlerine yer verdi.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış