Bakan Kirişçi'den mazot ve gübre desteği müjdesi! Mart ayı yerine ödemeler ne zaman yapılacak açıkladı

2 Kasım 2022 22:33 Güncelleme : 2 Kasım 2022 22:33

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen mazot ve gübre desteği ödemeleri hakkında açıklamalar üst üste geliyor. Destek ödemeleri için gün sayan çiftçiler Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan açıklamayı bekliyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar ile henüz ödeme tarihini netleştirmemişti. İşte tüm detaylar...

Bakan Kirişçi'den mazot ve gübre desteği müjdesi! Mart ayı yerine ödemeler ne zaman yapılacak açıkladı

Gübre ve mazot desteği hakkında son durum!

Son zamanların en merak edilen konularından birisi de mazot ve gübre desteği oldu. Çiftçilerin akıllarında soru işareti bırakan çiftçi desteği her geçen gün gündem olmayı başarıyor. Ülkemizde yer alan ÇKS kayıtlı binlerce üretici yer alıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ödenecek olan destekler için tarih bekleniyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi kısa bir süre önce yaptığı açıklamalar ile çiftçilerin yüreğine su serpti.

2022 yılında verilmesi beklenen mazot ve gübre desteği normal şartlarda 2023 yılında verilmesi planlanıyordu. 2023 yılında verilmesi planlanan mazot ve gübre desteği 2022 yılına çekildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi Yaptığı açıklamada ödemelerin daha erken yapılacağını belirtti. Fakat henüz net bir tarih vermedi. Vahit Kirişçi'nin yaptığı açıklama üzerine çiftçilerin beklentisi daha da arttı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi yaptığı son açıklamada mazot ve gübre desteğinin kasım ayı içerisinde verileceğini duyurdu.

Gübre ve mazot desteği hakkında son durum!

Tarım ve Orman Bakanı'ndan bomba haber!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi yaptığı açıklamalar ile çiftçi vatandaşlara müjdeli haberi verdi. 2022 yılının kasım ayında verileceği söylenilen mazot ve gübre desteği hakkında açıklamalarda bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi yaptığı açıklamalarda, "Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı hububat üreticilerine 2022 yılına ait mazot ve gübre desteklerini Mart 2023 yerine bu ay ödeyeceğiz" sözlerine yer verdi.

Mazot ve gübre desteğini 2022 yılının kasım ayına çektiğini ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi geçtiğimiz günlerde de açıklamalarda bulunmuştu. Gübre ve mazot desteğinin miktarı hakkında açıklamalarda bulunan Vahit Kirişçi, "Hububatta dekar başına 22 lira mazot ve 20 liralık gübre desteği vardı. Şimdi 22 liralık mazot desteğini 75 liraya, 20 liralık gübreyi 46 liraya çıkartıyoruz. Böylelikle dekar başına olan desteğimizi 121 liraya çıkarmış oluyoruz. Üreticinin sesine kulak vererek gereğini yaptık." ifadelerini kullandı.

Etiketler

Gündem   Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış