Aylık 750 Lira Taksitle Sıfır Faizli Konut Kredisi Veriliyor! Başvuru Yapan Aldı, Alamayan Treni Kaçırır

27 Mayıs 2022 10:15 Güncelleme : 27 Mayıs 2022 10:15

Artık konut satın almak o kadar zor bir duruma geldi ki insanlar, neredeyse konut satın almayı bir kenara bırakalım, nefes alamaz hale düştüler. Özellikle bu dar ekonomi içerisinde hem enflasyon hem de düşük gelir sebebi ile artık bir şeyleri başarabiliyor olmak çok daha zor hale geldi. Ancak bu demek değil ki bazı iyi kampanyalar ve çalışmalar da yok değil. İşte ayrıntılar.

Aylık 750 Lira Taksitle Sıfır Faizli Konut Kredisi Veriliyor! Başvuru Yapan Aldı, Alamayan Treni Kaçırır

Bugünlerde çok doğru bir söz var, bu ülkenin en büyük derdi enflasyon. Bunu artık kabul etmeyen yok, Cumhurbaşkanı’ndan emeklisine, bürokratından esnafına kadar herkesin bildiği ve kabul ettiği bir gerçek. Ancak bu gerçekliği kabul etmek onun için biz çözüm değil ay da insanların bu konuda bir problemini gidermiyor. En iyi enflasyon problemi yine enflasyona karşı verilen savaş ile ancak çözülebilir. İçeride ekonomik dalgalanmaların sağlanmaması adına önemli destekler ve teşvikler verilirken dışarıdan da döviz çekilir, ancak bunu başka yöntemlerle değil. Mal satarak, ürün ve hizmet götürerek iç pazara döviz çekilir. Ancak bu sayede bir nebze olsun genişleme sağlanır. Şimdilerde SGK’nın duyurduğu önemli bir kampanya var. İşte tüm detaylar. 

SGK’dan Sıfır Faizli Konut Kredisi Kampanyası

SGK’dan sıfır faizli konut kredisi kampanyası birkaç hafta önce başladı, ancak bu kampanyanın net bir duyurusu yapılmadı çünkü sadece kısıtlı sayıda insana bildirildi ve sadece kısıtlı sayıda insan bu krediden faydalanabiliyor. Örneğin 15 Temmuz şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları, savaş ve harp malulü olan kişiler ve yakınları ile eşini kaybetmiş olan vatandaşlarımızı SGK’dan sıfır faizli aylık en düşük 750 liraya kadar taksitli konut kredisi kullanmak mümkün. 

SGK’dan Sıfır Faizli Konut Kredisi Kampanyası

Sıfır Faizli Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sıfır faizli konut kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikli olarak ilgili belgelerini yanlarında bulundurarak Ziraat Bankası’nda gitmeleri gerekiyor. Ziraat Bankası’nda da ilgili personele SGK sıfır faizli konut kredisi başvurusu yapılması gerektiğinde talep verilince ilgili personel gerekli olan tüm işlemleri başlatıp sizden daha detaylı belgeler ve bilgiler talep edecektir. Tüm belgelerinizi aktardıktan sonra ve krediniz onaylandıktan sonra yaklaşık 3-4 gün içerisinde sıfır faizli konut kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.  

Etiketler

Ekonomi