Altının gidişatı ne olacak İslam Memiş açıkladı! Elinde altını olanlar dikkat, yeni zirve geliyor

4 Kasım 2022 13:28 Güncelleme : 4 Kasım 2022 13:28

Ülke gündeminde önemli bir rol oynayan altın fiyatları hakkında yaşanan gelişmeler devam ediyor. Uzmanlar tarafından sürekli olarak açıklamalar güncelleniyor. Altın fiyatları hakkında birçok yatırımcı uzmanlardan gelecek olan açıklamaları bekliyor. Geçtiğimiz gün açıklama yapan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş rekor beklediğini duyurdu. İşte atlın fiyatları hakkında son açıklama...

Altının gidişatı ne olacak İslam Memiş açıkladı! Elinde altını olanlar dikkat, yeni zirve geliyor

Amerika faiz artırımına gitti!

Son zamanlarda yatırımcıları endişelendiren bir sessizliğe giren altın hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından açıklanan faiz kararı üzerine tüm gözler uzmanların açıklamalarına dikildi. Amerika banka faizi olarak toplamda 75 baz puan artırdığı ortaya çıktı. Bu artış ile birlikte yüzde 3,75 ile 4 aralığına yükseliş sağlandı.

Amerika tarafından yapılan 75 baz puanlık faiz artırımı ile birlikte 5'inci kez artırıma gitti. Toplamda 375 baz puanlık faiz artışı ile rekora doğru ilerliyor. FED tarafından açıklanan faiz kararı sonucunda ise altın fiyatlarında dalgalanmalar yaşandı. Altın ONS fiyatı bir anda düşerek 1620 dolara kadar geriledi. Gram altın fiyatları ise 965 liraya kadar gerilirken çeyrek altın fiyatı 1660 liraya cumhuriyet altını ise 6 bin 414 liraya kadar geriledi. 

Amerika faiz artırımına gitti!

İslam Memiş altın tahminlerinde bulundu!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş geçtiğimiz gün yer aldığı İkinci Bakış isimli programda Ömer Can Tulu'nun konuğu oldu. Piyasa hakkında açıklamalarda bulunan İslam Memiş kritik noktalara değindi. Yatırımcılar için tavsiyeler veren İslam Memiş yapmamanız gerekenler konusunda uyardı. FED faiz kararının altın fiyatları üzerindeki etkisini de vurgulayan ünlü isim ileriye dönük altın fiyatları için tahminde de bulundu. 

İşte İslam Memiş'in açıklamaları!

"Piyasalar ABD Merkez Bankası Fed'in Kasım ayının ilk haftasındaki 75 baz puanlık faiz artışını fiyatladı. Ancak ondan sonra 50 baz puan, ondan sonra da 25 baz puanlık bir artış karşımızda olacak. Bu da şunu işaret ediyor; altının ons fiyatında 1615 dolar seviyesindeki rakamlar test edildikten sonra tekrar yukarı yönlü hareketlerine devam edeceğinin işaretini veriyor.

Ben 2000 dolar seviyesinin üzerinde bekleyen bir yatırımcıyım. Çünkü altın fiyatları gerçekten beslendiği durumları satın almadı. Ne bir savaş fiyatlaması yaptı ne enflasyon fiyatlaması yaptı ne resesyon fiyatlaması yaptı. Sürekli baskılandı. Bu yüzden altın fiyatları için pozitif beklentim devam ediyor.
Gelelim gram altın fiyatına. Gram altın/TL fiyatında bir sorunumuz yok. Altın yatırımcısını üzmemeye devam ediyor. Gram altında yeni rekorlar bekliyorum. Özellikle gram altında 1.090, 1.130, 1.250 rakamlarını tekrar telaffuz etmeye devam ediyorum.

Gram altın/TL fiyatında kasım ortalarında yeni bir zirve bekliyorum. "

Etiketler

Gündem   Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış