Altın Sağ Gösterip Sol Vuracak Rekora Hazır Olun! İslam Memiş Öyle Bir Uyarı Yaptı ki Herkesi Korku Sardı

13 Mayıs 2022 12:31 Güncelleme : 13 Mayıs 2022 12:31

Altın yine yapacağını yaptı ve sağlam bir yatay seyir gösteriyor, şu an milyonlarca kişi gram altının yükselişini beklerken bazı ekonomistler gram altının düşeceğini işaret ediyor. Onlardan bir tanesi de mutlak altın yorumcusu olan İslam Memiş, yine öyle harika yorumlar yaptı ki resmen bizi bizden aldı. İşte tüm detaylarıyla altın yorumları.

Altın Sağ Gösterip Sol Vuracak Rekora Hazır Olun! İslam Memiş Öyle Bir Uyarı Yaptı ki Herkesi Korku Sardı

Gram altının bu dünyaya yapılmış olan en iyi yatırım aracı olduğunu bilmeyen yoktur sanıyoruz. Özellikle son 30 yıl içerisinde doğmuş olan her bir birey ile kripto para (Luna Coin) vurgunu yaşamış olan tüm kripto para yatırımcıları için artık gram altın vazgeçilemeyecek kadar değerli olan bir değerli maden. Bu da onu tasarruflarımızda otomatik olarak bir numara yapıyor ancak bazı önlemleri de almamız gerekiyor. Altın her ne kadar değerli bir maden olursa olsun, o da belirli dönemlerde düşüş yaşıyor ve grafiğinde düzeltmeler görünüyor. Hal böyle olunca da mecburi olarak insanlar da altın yatırımından bari zarar etmemek adına satış yapabiliyor. Oysa bu yanlış. 

Altın Yatırımı Çok Uzun Vadeli Olmalıdır

Altın yatırımı öyle iki günlük, üç haftalık ya da iki aylık bir şey olmamalı. Örneğin maaşınızdan geriye kullanmayacağınız 1000 lira kaldıysa ve gerçekten de bu paraya ihtiyacınız yoksa işte o zaman bu parayla gram altın alıp kenara bırakmalısınız. O kadar kenarda durmalı ki yeni bir gram altın alana kadar bu altının yerini tamamı ile unutmalısınız. Yoksa her düşüş size acaba satsam mı dedirtir. Bu da çok yanlış hatta altın konusunda en yanlış bilinen gerçektir. Çünkü altın satılmak için değil bulundurmak için alınır.  

Altın Yatırımı Çok Uzun Vadeli Olmalıdır

Gram Altın Ne Zaman Düşecek?

Gram altının düşeceği tarih ortalama olarak belli oldu. İslam Memiş’e göre önümüzdeki birkaç hafta daha yatay seyir gösterdikten sonra ortalama olarak yüzde bir oranında düşüş görüldükten sonra düzeltmesini sağlayıp tabii ki ileri dönük işlemler de olacaktır. Gram altın asla değer kaybetmeyecek ve her zaman orada sapa sağlam duracaktır. Anlık dalgalanmalardan asla korkmamalı ve altın konusunda gereken en iyi hamleyi yaparak onu tutmalıyız. 

Etiketler

Ekonomi  
Reklamı Kapat